65. Katrīna Brice

Liktenis.

Liktenis katra cilvēka dzīvē ievelk pavisam dažādas krāsas. Vienam tās ir koši dzeltenas, smaidiem un ziedu pļavām pilnas sārtiem mīlestības toņiem un ar zilu debesu jumu, bet citam dominē pelēkie toņi, brāzmains vējš ar asām lietus lāsēm, tumšiem padebešiem un izplūdušām robežām.

Ļoti viegli ir iekāpt cilvēka kurpēs, kura dzīvi apņem gaišie toņi, bet daudzreiz grūtāk ir saprast un iejusties tās personas dzīvē, kuru liktenis ir šaustījis, kura dzīve bijusi pilna ar dažādiem pārbaudījumiem un pārdzīvojumiem.

Esmu mēģinājusi iejusties kāda bērna dzīvē, kurš ir nonācis audžuģimenē. Viņš, kā jau mēs katrs, ir ienācis pasaulē, lai dzīvotu, augtu, mācītos un justu mīlestību, bet diemžēl dzīve viņu ir metusi vētras plosītā jūrā, likusi iet akmeņainu ceļu. Reizēm ir bijis jāturas pretī asajām lietus un krusas šaltīm, kas nežēlīgi sit. Bērnam ir noplīsušas kurpes un bieži vien vēderā ir tikai kripatiņa rupjas maizes. Viņa matiem ir izspūruši.

Reizēm ar skumjām acīm ir jānoskatās, kā cita mīloša ģimene pavada laiku kopā, viens otru atbalsta un samīļo. Tajā brīdī tik ļoti gribas mātes silto roku pieskārienu un mīļu vārdu….varbūt kaut kad…..būs ….. Un cerība ir tā, kas virza uz priekšu, kas neļauj padoties. Cerība kā zilais ilgu putns apņem  prātu un domas.

Un kā mēs zinām, ja mēs kaut ko ļoti, ļoti vēlamies, tas piepildās, tas atnāk pie mums. Un kādā dienā, kad aiz loga līst auksts lietus un pūš vējš, raudams krāsainās lapas, kāds bērna sirsniņā iemet saulainu smaidu, labu vārdu un tik ļoti gaidītu pieskārienu. Tas ir tik savādi, tik neierasti…..tas patiešām notiek? Tas nav sapnis? Sākumā tas viss liekas svešs un neīsts, šķiet, ka tas aizlidos kā pieneņpūka debesīs, izkusīs kā kristāliskā sniegpārsla, bet nē…. Pamazām vējš aizdzen lietu un tumšos mākoņus. Aust saule, kas rotājas koku galotnēs un kas mākonim ir uzzīmējusi zelta maliņu. Pasaule ir kļuvusi silta un gaiša. Paldies jaunajai ģimenei par kopā būšanu un krāsaino dzīvi. Protams, liktenis ik pa brīdim ietriep kādu pelēku svītru, bet, ja blakus ir labestīgi, saprotoši un jauki cilvēki, nekam nav grūti tikt pāri, visi ledi ir izkausējami… Paldies jaunajai ģimenei! Es dzīvoju un es esmu!